Diskografie umělce


foto umelcefotofotofoto

Oboroh

http://www.oboroh.czexterni odkaz

|  20 let historie


1988
Na podzim první zkoušky v obsazení ROMAN DOSTÁL (bicí, zpěv), STANISLAV KLECANDR (kytara, zpěv), VÁCLAV KLECANDR (saxofon, flétna, klarinet), FRANTIŠEK ŠIMEČEK (baskytara) a MÍLA NOSKOVÁ (piano, zpěv). Repertoár, víceméně akustické skupiny, tvoří výhradně vlastní skladby s původními texty, většinou s dílny Slávka Klecandra.

1989
31. ledna první koncert skupiny s názvem OBOROH v kosteleckém klubu Rabštejn. V květnu společné vystoupení s orchestrem Kuličky a jeho sborem na pardubickém majálesu. Téhož měsíce na pozvání Vladimíra Merty společný koncert s ním a židovským pěveckým sborem Mišpacha v pražském Junior klubu Na Chmelnici. V programu, složeném převážně ze zhudebněných biblických žalmů, hraje se skupinou nový člen – hobojista JAN ŠEBESTA. Za celý rok celkem 22 koncertů na různých místech Čech a Moravy.

1990
V dubnu účast na obnovených Jazzových dnech v pražském Edenu. Repertoár v té době sestává převážně ze zhudebněných žalmů. Nedlouho poté skupinu opouští Míla Nosková. V červnu vystoupení na prvním českém „Woodstocku“ v České Skalici (30.6.). Zde se Oboroh setkává se Svatoplukem Karáskem po jeho návratu ze švýcarského exilu. Několik dní poté společný koncert s K. Krylem, V. Mertou, J. Dědečkem a dalšími na Václavském náměstí v Praze. Dokument z koncertu vysílá Česká televize. Běhěm léta účast na festivalech Šafrán v Telči a na Dnech duševního zdraví v Praze – Bohnicích. V září první z následující řady výjezdů do Polska a „vězeňské“ turné se S. Karáskem, během kterého skupina navštíví věznici ve Valdicích a čtyři další. Koncem roku natáčení alba ŽALMY v hudební a zvukové režii Ivo Viktorina a Petra Vavříka na zámku v Doudlebech nad Orlicí. V prosinci poprvé na Slovensku: na předvánočním křesťanském festivalu „Aleluja 1990“ v Bratislavě. Během celého roku 50 koncertů v klubech, církvích a na menších festivalech.

1991
V dubnu křest alba ŽALMY v Junior klubu Na Chmelnici s kmotrem Sváťou Karáskem. V srpnu vystoupení na festivalu v holandském De Bronu. V září týdenní švýcarské turné se Sváťou Karáskem (Curych, Ženeva atd.). V říjnu koncerty ve čtyřech severofrancouzských městech. Během roku 36 koncertů.

1992
V únoru po páté v Polsku. V květnu natáčení živého alba „Nebeská kavárna“ v evangelickém kostele v Novém Městě pod Smrkem jako doprovodná skupina Sváti Karáska. V červnu na častolovickém „Woodstocku“ se skupinou poprvé vystoupí kytarista JAROSLAV JETENSKÝ. S elektrickou kytarou získává, do té doby spíš folkový soubor, rockovější zvuk. V létě a na podzim tři koncertní zájezdy do Německa. V listopadu natáčení několika písní ve studiu Rádia Svobodná Evropa v Mnichově a večerní koncert pro české pracovníky tohoto rádia. V prosinci týdenní švýcarské turné se Sváťou Karáskem. Celkem 66 koncertů.

1993
V lednu natáčení medailonu pro Českou televizi. Na jaře, na základě pozvání překladatele Geryho Turnera a v režii irské sekce Amnesty International, koncert v Dublinu a dalších sedmi irských městech. Po návratu z Irska opouští skupinu Václav Klecandr. V červnu koncert na slavnostech ve francouzských Métách. V srpnu nahrávání, ve srovnání s prvním, rockovějšího alba SPATŘUJEME SVĚTLO – ŽALMY 2 ve zlínském studiu „V“, opět v hudební režii Ivo Viktorina a Petra Vavříka. V listopadu téměř hodinový přímý přenos na ČT2 ze křtu alba „Spatřujeme světlo“ v pražském Junior klubu Na Chmelnici. Kmotr – Sváťa Karásek. Za rok celkem 52 koncerty.

1994
Během tohoto roku uskuteční Oboroh rekordních 85 koncertů. Několik z nich na již tradičním „karáskovském“ turné ve Švýcarsku. Na přelomu roku odchází Jarda Jetenský.

1995
V lednu přichází na místo Jardy Jetenského kytarista a violoncellista VIKTOR MARTINEK. V květnu přijímá skupina pozvání k živému vystoupení v ranním Studiu 6 na ČT1. Oboroh v této době využívá možností cella k návratu k akustičtějšímu pojetí řady skladeb. Na druhé straně přítomnost elektrické kytary zachovává u části repertoáru rockovější charakter. Žalmy tvoří v tomto období přibližně třetinu koncertního repertoáru. Celkem 52 koncerty.

1996
Na jaře nahradí na několika koncertech nemocného hobojistu J. Šebestu houslistka VENDULA ROKLOVÁ, která ve skupině zůstává i po jeho návratu. Bohatší instrumentace skýtá větší aranžérské možnosti, což se odráží i na nových kompozicích. O některých z nich lze již těžko hovořit jako o „písničkách“. V letních měsících natáčení třetího alba s názvem KÁMEN a posléze natáčení videoklipu pro písničku VÍTR, odvysílaného několikrát Českou televizí. Vrací se Vašek Klecandr. V září křest nového alba v pražské Akropoli. Kmotr – Vlasta Redl. Celkem 65 koncertů.

1997
V červnu dva koncerty v Curychu. V létě odchází Viktor Martinek a na jeho místo přichází violoncellistka DITA ZANGEOVÁ. Celkem 42 koncerty.

1998
V dubnu OBOROH natáčí pro Českou televizi hudební pořad „Sešli se…“ s Jiřím Pavlicou a souborem Hradišťan. V květnu slavnostní koncert v Praze spojený s předáním stříbrné pamětní desky za celkový prodej 20 000 nosičů. V létě ve zlínském studiu „V“ nahrávání nového alba MARAH, které vychází v listopadu. Kmotry alba na koncertě v pražském klubu Akropolis jsou Radek Pastrňák a Petr Vavřík. Celkem 37 koncertů.

1999
1. ledna Novoroční koncert v Praze s P. Jandou, P. Bobkem a R. Dragounem, který odvysílala Česká televize. Na konci ledna oslava 10 let OBOROHU. Jako hosté vystoupili B. Táborská, I. Viktorin, K. Markytán, F. Černý, K. Diepold, S. Karásek a jazzrocková formace H# BOYS. V létě účast na několika festivalech např. Košumberk, Jimramov, Ondřejov. Celkem 27 koncertů. Na přelomu roku natáčí Slávek Klecandr ve zlínském studiu „V“ sólové album s názvem PROTĚJŠÍ BŘEH, které jako hosté podpořili V. Redl, M. Vašíček, I. Viktorin, B. Táborská, K. Markytán, P. Vavřík, K. Jochymek, M. Šlapanský, D. Zangeová, O. Žatečka a V. Klecandr. V obchodech se album objevilo začátkem léta 2000.

2000
V tomto roce dochází v Oborohu k otřesúm. Odchází Dita Zangeová s Honzou „Ádou“ Šebestou, k nim se přidává i František Šimeček a novým baskytaristou se stává Radek „Mustang“ Pokorný. Kapela hraje v zúžené sestavě až do července. Další velkou změnou v létě je přechod Romana Dostála od bicích ke klávesovým nástrojům. Bubenickou židli obsazuje bývalý člen skupiny -123 min VÁCLAV ZIMA a poprvé se představí s kapelou 20. srpna na Neratově. Celkem 35 koncertů.

2001
Razantní zvuk bicích a rocková basa. Mimo stmelování nové party se nic zvláštního nestalo, snad jen to, že Oboroh absolvoval 16. prosince v Ústí nad Orlicí předvánoční koncert na náměstí při -15 stupních Celsia. Celkem 25 koncertů.

2002
V dubnu se uskutečnil ojedinělý společný projekt při zpracování žalmů a to koncert s Filharmonií v Hradci Králové. V létě spolupráce na natáčení gospelů na albu AFRIKA rychnovského dětského sboru CARMINA pod vedením sbormistra Karla Štrégla. V této době skupinu opouští Václav Zima, odchází do Blue Effectu a na natáčení se již podílí nový bubeník z rychnovského regionu LIBOR JEŽEK. Celkem 23 koncertů.

2003
Oboroh se díky nové rytmice vrací do jemnější podoby. Celkem 23 koncertů.

2004
V únoru natáčení alba folkové písničkářky Evy Henychové s názvem Všechno je jinak ve zlínském studiu „ V“ . Během roku dochází i k několika společným koncertům. Celkem 23 koncertů.

2005
Zkoušky - úprava Slávkových písniček ze šuplíku a vznik nových na připravované album o které projevilo zájem vydavatelství Indies records. Celkem 25 koncertů.

2006
Rok plný dění. Spousta archivního oborožího materiálu na VHS je přepsána do digitální podoby a skupina s podporou firmy FM - Švenka si vyrobila soukromé neoficiální dvd s názvem Ohlédnutí. V létě natáčení nového alba opět ve zlínském studiu „V“ pod názvem NOCÍ MOŘEM. 13. října křest cd ve Spolkovém domě v Praze, kmotr Fedor Gál a 11. listopadu křest zopakován v Hradci Králové, kmotr Sváťa Karásek. Celkem 25 koncertů.

2007
1. ledna přímý vstup s Evou Henychovou do ČTV při ekumenické bohoslužbě v Praze. Koncerty po celé republice s novým albem. V létě účast v Polsku na mezinárodním festivalu. Celkem 25 koncertů.

2008
Prvního ledna přímý vstup do ČTV při ekumenické bohoslužbě se SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS Davida Ebena při ekumenické bohoslužbě v Praze. Na konci měsíce první pracovní schůzka s manželi Hlavsovými www.vistafilm.cz ohledně natáčení oficiálního dvd Noc v Oborohu. V tuto dobu odchází po sedmi letech časově zaneprázdněný Radek Pokorný a pod přístřešek Oborohu vplouvá nový hlas ve formě voloncella Honzy Zemena. Hraje se víceméně akusticky a hledá se basa. Té se nakonec v létě ujme bývalý člen kytarista Jarda Jetenský a po 15 letech se vrací do party. Na konci letních prázdnin se natáčí v Kostelci dvd Noc v Oborohu – 20 let. Jde o prúřez historie repertoár je z velké většiny z autorských skladeb z různých období a je doplněn i několika už poněkud historickými bonusy. Celkem 35 koncertů.

2009
31.ledna - Přesně na den, místo a čas po 20 letech koncert v Kostelci. Při té příležitosti je křest dvd Noc v Oborohu, kmotr Vladimír Mišík. Oboroh zahraje v menší sestavě poprvé několik skladeb připravovaných na nové album pro jaro 2010. Za 20 let celkem 750 koncertů

alba

obal alba

Když věčnost navštívila čas

Doporučená cena: 299 Kč
Naše cena: 254 Kč
více informací

obal alba

Vane, kde chce

Doporučená cena: 299 Kč
Naše cena: 254 Kč
více informací

obal alba

Znovu poprvé

Doporučená cena: 299 Kč
Naše cena: 254 Kč
více informací

obal alba

Šel přes potok Cedron k hoře

Doporučená cena: 299 Kč
Naše cena: 254 Kč
více informací

obal alba

Žalmy III.

Doporučená cena: 299 Kč
Naše cena: 254 Kč
více informací

obal alba

Ve věci probuzení

Doporučená cena: 299 Kč
Naše cena: 254 Kč
více informací

obal alba

Nocí mořem

Doporučená cena: 299 Kč
Naše cena: 254 Kč
více informací

obal alba

Noc v Oborohu - 20 let (DVD)

Doporučená cena: 299 Kč
Naše cena: 254 Kč
více informací

 


Vyhledávání

Moje Indies

Koncerty

připravují se...

Album zdarma

Zdarma tento měsíc: obal alba
Best Of

Pro děti

obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan
Hrajeme si u maminky
269 Kč

obal alba

Hradišťan a Jiří Pavlica
Studánko rubínko
269 Kč

obal alba

Karolína Kamberská
Říkadla a křikadla
179 Kč

obal alba

Pískomil se vrací!
Buďte první, komu se to líbí
278 Kč

obal alba

Petr Štěpánek
České pohádky K.J. Erbena
199 Kč

obal alba

Josef Somr
Veselé mašinky
199 Kč

obal alba

Josef Somr
Veselé mašinky 2
199 Kč

 

Folklór

obal alba

CM Soláň
Dobře je s muzigú
212 Kč

obal alba

CM Danaj
Písňovou zahradou
212 Kč

obal alba

Musica Folklorica
Počúvajte, co vám pravím
269 Kč

obal alba

Cimbal Classic Městské divadlo v Brně
Betlém
242 Kč

obal alba

Luboš Holý a Musica Folklorica
Rabudeň, rabudeň
269 Kč

obal alba

Cimbal Classic
Vánoce v Rožnově
224 Kč

obal alba

Cimbálová muzika Stanislava Gabriela
Neseme Vám tú novinu
224 Kč

 

Mluvené slovo

obal alba

Miloš Urban
Praga Piccola
269 Kč

obal alba

Eduard Fiker
Série C-L
314 Kč

obal alba

Josef Prokeš
Platím utopence,kafe a rum
212 Kč

obal alba

Arthur Conan Doyle
Sherlock Holmes: Tři Garridebové / Umírající detektiv
207 Kč

obal alba

Arthur Conan Doyle
Sherlock Holmes: Barvíř na penzi / Podnájemnice v závoji
207 Kč

obal alba

Viola Fischerová
Jak Kuba vyzrál na Papejše
207 Kč

obal alba

Jiří Boudník
Věže - Příběh 11. září
315 Kč