Diskografie umělce


foto umelce

Josef KlíčJosef Klíč (1976) je absolventem pardubické konzervatoře a brněnské JAMU, oboru hra na violoncello. Studoval také na japonské Toho Gauken Academy v Toyamě, kde následně působil jako asistent. Je laureátem mnoha interpretačních soutěží, například mezinárodní interpretační soutěže YAMAHA v Londýně (1998, 1. místo), Soutěže o cenu Leoše Janáčka (2000, 2. cena + cena za nejlepší provedení díla Leoše Janáčka) a jiné. Kromě interpretačních sotěží uspěl také ve skladatelské soutěži ve švýcarském Bielu. Jako sólista vystoupil Josef Klíč jak v doprovodu našich i zahraničních významných pianistů (Dagmar Zámečníkové, Heleny Fialové, Risy Takahashi, Momoko Fusa), tak i spolu s prestižními orchestrálními tělesy (Moravská filharmonie Olomouc, Státní filharmonie Zlín, Janáčkův akademický orchestr, Brněnský komorní orchestr). Je také vyhledávaným interpretem současných skladatelů, jako jsou například Martin Dohnal, Miloš Štědroň, Peter Graham, Anton Hueber, Zdeněk Král, Ctirad Kohoutek nebo Jarmila Mazourová. Jejich díla nejen předvevdl ve světových premiérách, ale byla mu často i dedikována. V současnosti je Josef Klíč členem Moravského kvarteta, koncertním mistrem opery Janáčkova divadla v Brně a zároveň působí jako pedagog na hudební fakultě brněnské JAMU.

Přes výrazné úspěchy na poli „vážné” hudby, s níž potěšil publikum v mnoha zemích (např. Rakousko, Holandsko, Japonsko, Itálie…), je Josef Klíč tvůrcem vlastních skladeb, které nezapřou ani autorovy četné zkušenosti s širokým proudem undergroundové a alternativné hudby. Jmenovitě spolupracoval například s Mejlou Hlavsou, Timem Bradym, Pavlem Fajtem, J. E. Fričem, P. Zajíčkem, J. J. Neduhou a Extempore, Ještě jsme se nedohodli, Psími vojáky, Dama Dama, Dášou Vokatou, Špinavým nádobím atd. Zárověň je členem syrového violoncellového dua Křišťálová stoka a působí v dalších příležitostných uskupeních, jako je například Radost Brečet. Právě vlastní tvorba je ale hlavním těžištěm širokých hudebních aktivit Josefa Klíče. Jeden z jeho mnoha koncertů například odvysílala i ČT v pořadu Crescendo.

 
Skvělé interpretační mistrovství, hudební nápaditost vlastních skladeb, dokonalé souznění a úcta k nástroji — snad nejmystičtějšímu ze všech...

Autorské skladby Josefa Klíče pro sélové violoncello jsou emocionálně nabitým zážitkem, nespoutaným jakoukoliv hudební konvencí a přerůstajícím žánrová označení. Jeho violoncello je osvobozené od nálepky nástroje vážné hudby nebo nástroje pouze doprovodné hudební podmalby. Josef Klíč odkrývá bezbřehé vyjadřovací možnosti violoncella, od tklivého zasnění, přes dynamické vlny tónů po živočisné kvílení, aby vypovídal o lidském dramatu v tomto a možná i mimo tento svět… Cello v jeho rukou hovoří, křičí i pláče, aniž by Josef Klíč ztratil profesionální virtuozitu nebo naopak stravitelnost a životnost.

alba

obal alba

Josef Klíč & His One Man Cello Squad

Doporučená cena: 299 Kč
Naše cena: 254 Kč
více informací

obal alba

Grafické partitury a texty Sonnyho Halase

Doporučená cena: 250 Kč
Naše cena: 238 Kč
více informací

obal alba

Requiem za Magora

Doporučená cena: 250 Kč
Naše cena: 225 Kč
více informací

 


Vyhledávání

Moje Indies

Koncerty

připravují se...

Album zdarma

Zdarma tento měsíc: obal alba
Best Of

Pro děti

obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan
Hrajeme si u maminky
269 Kč

obal alba

Hradišťan a Jiří Pavlica
Studánko rubínko
269 Kč

obal alba

Karolína Kamberská
Říkadla a křikadla
179 Kč

obal alba

Pískomil se vrací!
Buďte první, komu se to líbí
278 Kč

obal alba

Petr Štěpánek
České pohádky K.J. Erbena
199 Kč

obal alba

Josef Somr
Veselé mašinky
199 Kč

obal alba

Josef Somr
Veselé mašinky 2
199 Kč

 

Folklór

obal alba

CM Soláň
Dobře je s muzigú
212 Kč

obal alba

CM Danaj
Písňovou zahradou
212 Kč

obal alba

Musica Folklorica
Počúvajte, co vám pravím
269 Kč

obal alba

Cimbal Classic Městské divadlo v Brně
Betlém
242 Kč

obal alba

Luboš Holý a Musica Folklorica
Rabudeň, rabudeň
269 Kč

obal alba

Cimbal Classic
Vánoce v Rožnově
224 Kč

obal alba

Cimbálová muzika Stanislava Gabriela
Neseme Vám tú novinu
224 Kč

 

Mluvené slovo

obal alba

Miloš Urban
Praga Piccola
269 Kč

obal alba

Eduard Fiker
Série C-L
314 Kč

obal alba

Josef Prokeš
Platím utopence,kafe a rum
212 Kč

obal alba

Arthur Conan Doyle
Sherlock Holmes: Tři Garridebové / Umírající detektiv
207 Kč

obal alba

Arthur Conan Doyle
Sherlock Holmes: Barvíř na penzi / Podnájemnice v závoji
207 Kč

obal alba

Viola Fischerová
Jak Kuba vyzrál na Papejše
207 Kč

obal alba

Jiří Boudník
Věže - Příběh 11. září
315 Kč